U crkvenoj porti, povodom hramovne i opštinske slave – Svetog Ilije, u Ražnju je jutros služena sveta liturgija, a u ovoj komuni tokom vikenda održava se osmi festival muzičko-folklornog stvaralaštva “Ja pogledah preko kola” čiji je organizator Kulturno-umetničko društvo “Sava Jeremić”.
Prema rečima predsednika opštine, Dobrice Stojkovića, manifestacija je već postala deo letnjeg, kulturnog miljea Ražnja, a cilj je očuvanje srpskog identiteta kroz izvorno stvaralaštvo, kao i promocija Kulturno-umetničkih društava iz bližeg okruženja.
Pored domaćina, sinoć su nastipili KUD-ovi “Vidovdanski vez” i “Spasovdanski vez” iz Smilovca, odnosno Drenovca, a pored brojnih žitelja Ražnja program je pratio vladika kruševački David sa sveštenstvom.
