Povodom 9. maja Dana pobede nad fašazmimom, delegacije Grada Kruševca i brojnih udruženja i organizacija položili su vence i cveće na spomen obeležja palim borcima za slobodu u Drugom svetskom ratu.
Prigodnim programom na platou ispred Spomenika poginulim ruskim vojnicima na Rasini, polaganjem venaca i cveća i davanjem pošte žrtvama Drugog svetskog rata, obeležen je Dan pobede nad fašizmom. U ime grada Kruševca vence i cveće herojima pobede na ovo spomen obeležje položile su zamenica gradonačelnika Jasmina Palurović i zamenica predsednika Skupštine grada Biljana Dačić, načelnik Rasinskog okruga Branislav Vesić, delegacije Vojske Srbije, Ratnih vojnih invalida, Rusko – srpskog prijateljstva, Gradskog udruženja boraca Nor-a i udruženja za negovanje slobodarskih tradicija, kao i druge organizacije i predstavnici političkog i javnog života grada.
Prethodno su delegacije grada Kruševca i brojna udruženja položile vence i cveće na humke palim borcima na Slobodištu.
