RTK | Radio televizija Kruševac
Sport

Državnim prvenstvom u trčanju na 10 kilometara u Kruševcu, otvorena sezona takmičenja

U konkurenciji seniora, prva tri mesta na državnom prvenstvu u trčanju na 10 kilometara, koje je juče održano u Kruševcu, zauzeli su Saša Stolić, Miloš Krstić i Marko Ranković.

Među seniorkama najuspešnije su bile Teodora Simović, Biljana Cvijanović i Ana Sekulić.

U juniorskoj konkurenciji najbolje rezultate ostvarili su: Haris Ajdarević i Milica Živanović.

Inače, ovom takmičenju na Atletskom stadionu u Kruševcu, koje je zvanično otvorio pomoćnik gradonačelnika za sport i omladinu Nikola Petrović, prethodio je Prolećni klubski miting, istakao je sekretar Atletskog kluba u Kruševcu Goran Begović i naglasio da pomenuto Državno prvenstvo otvara ovogodišnju sezonu takmičenja.

Već naredne nedelje, takmičare ocekuje kvalifikacija Kupa, odnosno Finale kupa Centralne Srbije u Kragujevcu, a u drugoj polovini jula prvenstvo Srbije za juniore i seniore, Balkanijada za mladje juniore i finale Kupa za pionire.