U manastiru Svetog Luke u Bošnjanu svečano su proslavljeni Mladenci.
Ovo je jedna od tri velike hramovne slave, a čestitku i zahvalnost uputio je iguman arhimandrit mr Aleksej Bogićević, svima koji slave Mladence i hodočasnicima iz svih krajeva Srbije. Takođe i darodavcima za pomoć u izgradnji, koja je pred Vaskrsenje Gospodnje – intenzivirana.
