U Kruševačkom pozorištu obeležen je 12. maj Međunarodni dan medicinskih sestara Srbije, u organizaciji Nacionalne asocijacije zdravstvenih radnika Rasinskog okruga.
-Grad Kruševac je domaćin svečane centralne akademije na kojoj se uručuju godišnja priznanja najuspešnijim medicinskim sestrama i zdravstvenim radnicima kao i zahvalnice i plakete koje su za ovu prilku uradili šticenici Vaspitno popravnog doma, istakla je predsednica Nacionalne asocijacije Rasinskog okruga Sandra Gogić.
Čestitajući nagrađenima u ime domaćina, prisutne je pozdravila narodna poslanica doktorka Dragana Barišić.
U okviru manifestacije, održana je akcija u okviru podrške transplantacije “Produži život” Ministrstva zdravlja i uprave za biomedicinu koja se ogleda u potpisivanju donor kartica.
Priređen je prigodan scenski program učenika kruševačke Medicinske škole, nastupili su i članovi Saveza slepih i slabovidih i ansambl Lazarice.
Skupu su prisustvovali predstavnici lokalne samoupreve, direktori zdravstvenih ustanova i javnog života grada.
