Udruženje bivših pripadnika Službe bezbednosti Republike Srbije “Banjica” Beograd obeležilo je 11 godina postojanja u Varvarinu, položivši vence na spomenik Jovanu Kursuli i na spomen obeležju stradalima u NATO bombardovanju 30.maja 1999.godine.
Minutom ćutanja članovi udruženja bivših pripadnika Službe bezbednosti Republike Srbije “Banjica” Beograd, odali su poštu nevino stradalom civilnom stanovništu u Varvarinu, a nakon toga održan je prigodan program, istako je predsednik Udruženja Blagoje Stojanović.
Udruženje “Banjica” ima oko 800 članova, a cilj je druženje.
Venac je položila i delegacija Bezbednosno informativne agencije.
Polaganju venaca prisustvovali su predstavnici varvarinske lokalne samouprave.
