RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoDruštvo Arhiva

Udruženje bivših pripadnika Službe bezbednosti “Banjica” obleležilo 11 godina postojanja u Varvarinu

Udruženje bivših pripadnika Službe bezbednosti Republike Srbije “Banjica” Beograd obeležilo je 11 godina postojanja u Varvarinu, položivši vence na spomenik Jovanu Kursuli i na spomen obeležju stradalima u NATO bombardovanju 30.maja 1999.godine.

Minutom ćutanja članovi udruženja bivših pripadnika Službe bezbednosti Republike Srbije “Banjica” Beograd, odali su poštu nevino stradalom civilnom stanovništu u Varvarinu, a nakon toga održan je prigodan program, istako  je predsednik Udruženja  Blagoje Stojanović.

Udruženje “Banjica” ima oko 800 članova, a cilj je druženje.

Venac je položila i delegacija Bezbednosno informativne agencije.

Polaganju venaca prisustvovali su predstavnici  varvarinske lokalne samouprave.