Kabinet ministra zaduženog za populacionu politiku objavio je Javni poziv lokalnim samoupravama za bespovratno finasiranje mera koje se tiču unapređenje demografske slike Srbije, povećanja nataliteta i smanjenja bele kuge.
Pravo učešća imaju sve jedinice lokalne samouprave koje obezbede deo sopstvenih budžetskih sredstava i imaju telo ili osobu zaduženu za pitanje demografije i populacione politike na teritoriji svoje opštine ili grada.
Jedinice lokalne samouprave moraju finansijski učestvovati sa 20 odsto, dok će do 80 odsto ukupnih troškova biti sufinansirano iz budžeta Srbije, iz kojeg je za tu namenu obezbeđeno 500 miliona dinara.
Aplikacije po svojim sadržajima treba da unaprede neku od mera i strategije za podsticanje rađanja, a veoma su važne i one mere koje se tiču promocije zdravlja, pre svega reproduktivnog.
Rok za prijavu je 20 dana od momenta objavljivanja u Službenom glasniku, a detalji o javnom pozivu i neophodnoj dokumentaciji i načinu prijavljivanja biće dostupni na internet stranici kabineta ministra zaduženog za demografiju i populacionu politiku.
