Asocijacija za kulturu mira i toleranciju sa Muzejom mira bez zidova Kruševac, u beloj sali Kulturnog centra održala je Akademiju povodom Svetskog dana mira i 55. godina rada Asocijacije za kulturu mira i stvaranje kruševačke mirotvorne filozofske škole.
Kruševac je proteklih godina od Organizacije ujedinjenih nacija odlikovan najvećim svetskim mirotvornim priznanjima Medaljom mira i Vesnikom mira.
U Kruševcu se nalaze Spomenik i Trg Mira. spomenik Majka Srbija i majka Grčka i naselje Ujedinjene nacije u kome je danas održan program posvećen miru. U ime grada prisutnima se na akademiji povodom Svetskog dana mira i 55. godina rada Asocijacije za kulturu mira i stvaranja kruševačke mirotvorne filozofske škole obratila gradonačelnica Jasmina Palurović.
-Svako od nas je graditelj mira. Mir je sloboda kretanja, govora, međusobno poštovanje. Budite ljubazni, tolerantni, puni razumevanja i ljubavi. Izaberite mir i radite na njemu svakog dana, poruke su sa Akademiji kojoj su prisustvoli predstavnici vojske, političkog i javnog života grada.
