RTK | Radio televizija Kruševac
Zdravlje

Povećan broj pacijenata sa respiratornim i stomačnim infekcijama

U ambulantama Doma zdravlja Kruševac poslednjih dana zabeležen je povećan broj pacijenata sa respiratornim i stomačnim infekcijama.

To je uobičajeno stanje za ovo doba godine, a tegobe traju dva do tri dana. Pacijnenti se žale na  malaksalost, dijareju, ali i respiratorne infekcije, koje prate otežano gutanje i tempreratura, naglasila je  načelnica Službe za zdravstvenu zaštitu odraslog stanovništva doktorka Slavica Kulišić.

Tegobe traju kratko, a često su posledica temperaturnih osilacija koje osećaju i hroničari i ljudi iz zdrave populacije, a savet je da se antibiotici ne uzimaju na svoju ruku, već samo po preporuci lekara.