RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Ministar Zoran Đorđević i direktor BIA Bratislav Gašić u poseti Gerontološkom centru Kruševac

U poseti kruševačkom Gerontološkom centru, danas su boravili ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Đorđević i direktor Bezbednosno – infornativne agencije, Bratislav Gašić.

Prilikom obilaska ove ustanove ministar Đorđević je govorio o aktuelnoj situaciji nastaloj širenjem koranavirusa u ustanovama socijalne zaštite, dok je direktir BIA, Bratislav Gašić, kao Kruševljanin i bivši gradonačelnik Kruševca, istakao da je zadovoljan načinom funkcionisanja grada Kruševca u protekla, skoro, tri meseca.

-U samom startu smo dobili na prednosti, tako što smo među prvima uveli mere zaštite u skoro svim ustanovama socijalne zaštite, i to je ujedno i bio najbiolji odgovor na situaciju koja nas je zadesila. Zaposleni su bili mobilni 24 časa dnevno, tamo gde se potvrdilo da su korisnici ili zaposleni pozitivni na koronavirus, reagovalo se tako što su te osobe odmah bile izolovane i preduzete određene mere, istakao je između ostalog ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Đorđević.

-U ovom trenutku svi korisnici kruševačkog Gerontološkog centra su dobro. Vraćen je redovan režim rada uz poseban način ulaska i izlaska iz ove ustanove, potvrdila je direktorka Jelena Mijailović , ali i nagradu u vidu donacije.

Bivši gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić je istakao zadovoljstvo načnom na koji se grad Kruševac izborio i bori sa novonastalom situacijom

-Plan je da se u periodu koji je pred nama nastavi sa ulaganjem u ove ali i druge ustanove, i na ovaj solidaran način pokaže kako se timski dobrom organizacijom i radom mogu napraviti još bolji uslovi za život naših sugrađana.