U Kruševcu je danas svečano pušten u rad visokonaponski 110 kilovoltni podzemni kablovski vod dužine 5,6 kilometara i trafostanica Kruševac 3, kojim je unapređena stabilnost i pouzdanost napajanja električnom energijom grada ali i regiona.
U elektroenergetskom prenosnom sistemu Srbije prvi put je ovakva sofisticirana tehnologija primenjena van Beograda.


Radovi na polaganju kabla počeli su u martu prošle godine, a ukupna vrednost projekta je 355 miliona dinara. Prethodno je rekonstruisana EMS-ova trafostanica Kruševac 1 za potrebe uvođenja podzemnog kablovskog voda, a vrednost tih radova je 35 miliona dinara.

Puštanju u rad visokonaponskog podzemnog kablovskog voda prisustvovali su direktor JP Elektroprivrede Srbije Milorad Grčić, direktor AD Elektromreže Srbije Jelena Matejić, gradonačelnica Kruševca Jasmina Palurović i šef Izvršnog odbora SNS-a Darko Glišić sa saradnicima.
Fotografije: krusevac.rs
