RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Gerontološki centar u Kruševcu posetio državni sekretar u Ministarstvu pravde Radomir Ilić

Gerontološki centar u Kruševcu posetio je državni sekretar u Ministarstvu pravde Radomir Ilić, koji je izrazio zadovoljstvo uređenjem i angažovanom projektnom aktivnošću, na osnovu koje je u 2019. godini za ovu ustanovu izdvojeno 2,7 miliona dinara.

Državni sekretar Ilić najavio je nastavak saradnje na polju projektnog finaniranja ove ustanove i velike investicije u oblasti kruševačkog pravosuđa, među kojima je Palata pravde,  koja će biti jedna od najbolje uređenih u Srbiji.

Gradonačelnica Kruševca Jasmina Palurović istakla je da će se Palata pravde sa pratećim sadržajima, nalaziti u novom centru Kruševca, savremenom kompleksu kruševačkog Aerodroma, kao i da se radi na izmeštanju zgrade Okružnog zatvora iz centra grada, i zahvalila se na saradnji sa Ministarstvom pravde kao i svim ministarstvima sa kojima Grad Kruševac veoma uspešno sarađuje.

-Svi korisnici Gerontološkog centra su dobrog zdravstvenog stanja i nadamo se da će tako i ostati – rekla je direktorka Jelena Mijailović i istakla da se korisnici raduju da u što skorije vreme počnu sa korišćenjem Sale za fizikalnu terapiju za koju je, projektnim sredstvima koja je Vlada izdvojila po osnovu oportuniteta, onosno odlaganja krivičnog gonjenja, nabavljena savremena oprema za korisnike Gerontološkog centra u Kruševcu.