RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Ponovo na više punktova u gradu i u seoskim sredinama postavljeni kanisteri sa dezinfekcionim sredstvom natrijum hipohloritom

Odlukom Štaba za vanredne situacije Grada Kruševca, zbog epidemiološke situacije, ponovo na više punktova u gradu i u seoskim sredinama postavljeni su kanisteri sa dezinfekcionim sredstvom – natrijum hipohloritom.

Ova supstanca namenjena je za dezinfekciju prostora, ali se može koristi i za dezinfekiju ruku, istakla je direktorka Javnog komunalnog preduzeća Kruševac Snežana Radojković, dodajući da radnici ovog preduzeća svakodnevno dezinfikuju bolnicu i druge ustanove u gradu, istim sredstvom samo procentualno jačim rastvorom iste supstance.

Inače paralaleno sa ovih u toku su i redovne aktivnosti u skladu sa godišnjim dobom – košenje trave, rezidba drveća, sadnja cveća i drugih sadnica, radi se na uklanjanju posledica nedavnog nevremena, a povećan obim posla je i na uklanjanju kabastog otpada i šuta, pa iz ovog preduzeća mole sugrađane za razumevanje i strpljenje.

https://www.youtube.com/watch?v=Ku62g1PwUI8