RTK | Radio televizija Kruševac
EkonomijaEkonomija

U Kruševcu održan 13. Poljoprivredni sajam i 20. Regionalna izložba u govedarstvu, ovčarstvu i kozarstvu

Na kvantaškoj pijaci u Kruševcu održan je 13. Poljoprivredni sajam u organizaciji Komisije za podsticanje razvoja poljoprivrede i Službe za poljoprivredu grada Kruševca i Poljoprivredno savetodavno stručne službe Kruševac.

Prisutnima se obratila gradonačelnica Jasmina Palurović a sajam je otvorio Boban Kostić državni sekretar u Ministastarstvu pojloprivrede. Izlagači su bili proizvođači stočne hrane, prehrambenih proizvdda, alata, semenske robe, stručne službe i drugi.

Održana je i 20. Regionalna izložba u govedarstvu, ovčarstvu i kozarstvu a najbolji uzgajivači grla su nagrađeni. Izabrani su – najlepši slavski kolač, srpsko tradicionalno jelo i najuređeniji seoski izlog.