Tim za praćenje i koordinisanje primene preventivnih mera u radu škola doneo je odluku da škole na teritoriji Rasinskog okruga i ove nedelje nastavljaju rad prema prvom modelu.
Prema podacima Školske uprave, prošle nedelje pozitino na virus bilo je 115 đaka i 34 nastavnika, 26 odeljenja prešlo je na kombinovani model, a 5 odeljenja na onlajn nastavu. Načelnik Školske uprave Zoran Asković kaže da je prošle nedelje bilo manje zaraženih u odnosu na prethodnu, ali da podaci od danas pokazuju porast broja pozitivnih na koronavirus.
Školske uprave svake srede šalju podatke o broju zaraženih Ministarstvu prosvete, a Tim za škole petkom odlučuje prema kom modelu će škole raditi naredne nedelje.
