U subotu je u Beloj sali Kulturnog centra Kruševac održana promocija projekta KulturAgora, neformalne glumačke grupe “Kulturociklin”, kao i proslava četiri godine postojanja ove grupe uz dodelu zahvalnica i razgovore vršnjačkih edukatora sa publikom. Premijerno je i prikazan spot NIGDINA.
Projekat KulturAgora je od velikog značaja, kako bi se što više mladih uključilo u društvene tokove, kao i radionice sa mladima da bi im se pomoglo u rešavanju problema. Neformalna glumačka grupa “Kulturociklin” dobitnik je mnogih nagrada za predstavu “Kralj Ibi” koja je sada upotpunjena spotom Nigdina, istakli su članovi ove grupe Aleksandar Gašić i Lara Anđelković.
Inače idejni tvorac “Kulturociklina” je profesorka srpskog jezika i književnosti Sandra Maksimović, a predstava “Kralj Ibi” izvodi se uz podršku Kulturnog centra Kruševac.
