U Osnovnoj školi “Sveti Sava” u Čitluku i područnim odeljenjima u Globoderu i Mačkovcu u toku su aktivnosti kojima se obeležava 10. maj – Dan škole, uz učešće đaka matične i drugih škola.
Radosni smo što smo nakon dve godine pauze, zbog epidemijske situacije danas u situaciji da okupimo decu i nastavnike, pokažemo šta smo naučili i saznali i da se družimo, istakao je za RTK direktor škole Radoš Stefanović.
Sutra se organizuje spotski dan i svakog narednog dana do petka još aktivnosti, gde će učenici ove i drugih školae pokazati svoja znanja i veštine iz više nauka i van nastavnih oblasti.
Osvajamo brojne rezultate na raznim školskim takmičenjima, ipak bi nas obradovao podatak da u matičnoj školi, a posebno u područnim odeljenjima u Mačkovcu i Globoderu naredne školske i svih narednih godina imamo više đaka u klupama, dodao je direktor Stefanović.
