Sistemska deratizacija protiv glodara, koju realizuje Veterinarska stanica Kruševac pod pokroviteljstvom grada Kruševca, počela je u avgustu i biće završena polovinom decembra.
Nakon deponije u Srnju, groblja, parkova, kanalizacione mreže i drugih javnih površina, deratizacija se sada obavlja u podrumima stambenih jedinica kojih je ukupno 650 u našem gradu. Po rečima veterinara Ljubomira Lazovića deratizacija je važna jer su glodari prenosioci zaraznih bolesti ali nanose i veliku štetu na mašinama i kablovima u industriji kao i magacinima sa pšenicom i kukuruzom. Lazović ističe da je jesen vreme kada se češće priprema hrana od svinjskog mesa iz domaćeg uzgoja koje obavezno treba nositi na proveru u Veterinarsku stanicu Kruševac zbog opasnosti od trihineloze kojom meso može biti zaraženo.
