RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Na sednici Skupštine grada usvojena odluka da dve ulice u gradu nose ime umetnika poreklom iz Kruševca

Na 16. sednici Skupštine grada pred odbornicima je bilo 55 tačaka dnevfnog reda. Između ostalog usvojen je izveštaj o izvršenju gradskog budžeta u prvih 6 meseci ove godine kao i niz planskih dokumenata i kadrovskih rešenja. Odlukom Skupštine imenovan je novi zaštitnik građana, a, pored ostalog odbornici su usvojili i da dve ulice u gradu nose naziv umetnika poreklom iz Kruševca. 

Jedna od najvažnijih tačaka na zasedanju 16. sednice Skupštine Kruševca bio je izveštaj o izvršenju gradskog budžeta za period januar – jun. Izveštaj je jednoglasno usvojen. Predsednik Skupštine Predrag Vukićević je rekao da je zadovoljan izvršenjem budžeta u prvih 6 meseci ove godine.

Izveštaj je odbornicima podneo zamenik gradonačelnice Aleksandar Jovanović.

Na Skupštini je usvojen niz planskih dokumenata bitnih za dalji razvoj grada i investicione programe. Usvojen je i jedan broj personalnih rešenja. Za Lokalnog zaštitnika građana glasovima odbornika izabran je Bojan Đurđević. Odbornici su jednoglasno usvojili Rešenje kojim će dve ulice u Kruševcu nositi naziv zaslužnih umetnika: Zorana Simjanovića – kompozitora i glumca Marka Živića. Na sednici je usvojen i Izveštaj o uličnoj LED rasveti kojim je kroz javno-privatno partnerstvo ostvarena ušteda od 197 i po miliona dinara. Na početnu zasedanja sednice Skupštine utvrđen je zbog ostavke prestanak mandata odbornici Aleksandri Vesić sa izborne liste “Aleksandar Vučić – za našu decu”, nakon čega je mandat potvrđen odbornici Tanji Panić sa iste izborne liste.