Gradsko veće je na zahtev gradonačelnika Kruševca Bratislava Gašića, održalo telefonsku sednicu i omogućilo zaposlenima “14 oktobra” da besplatno overe ugovore o preuzimanju duga i dobiju minimalne zarade za novembar i decembar.
Na ovaj način, lokalna samouprava se aktivno uključuje u pomoć svim građanima koji su zaposleni u preduzećima koja su se našla u teškoj situaciji nakon privatizacija i pogubne ekonomske politike prethodnih godina.
Na zahtev gradonačelnika protekle nedelje, napravljeni su reprogrami, obustavljena sva utuženja i isključenja zaposlenih u “14 oktobru” a koja se odnose na dugovanja prema EPS-u, Toplani i Vodovodu.
Takođe, dogovoreno je sa Jugoprevozom, da zaposlenima u pomenutim preduzećima, bude obezbeđen besplatan prevoz na lokalnim linijama do kraja godine.
