RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoDruštvo Arhiva

Gradski Štab za vanredne situacije: Normalizovano snabdevanje vodom

Od juče popodne normalizovano je snabdevanje vodom gradske i perifernih mreža sa sistema Ćelije, čulo se na današnjem sastanku Štaba za vanredne situacije grada Kruševca.

Voda je i dalje samo za sanitarnu upotrebu a kada će biti ispravna za piće, znaće se nakon objavljivanja rezultata analiza Zavoda za javno zdravlje. Epidemiološka situacija je stabilna. U svim obrazovnim ustanovama obavljaju se redovne aktivnosti. Zavod za javno zdravlje  u koordinaciji sa inspekcijom Ministarstva zdravlja prati epidemiološku situaciju i povremeno kontroliše sistem vodosnabdevanja.

Vatrogasno-spasilačka jedinica i dalje koordinira i raspoređuje cisterne i autocisterne za snabdevanje pijaćom vodom.

Kruševački Vodovod zajedno sa Zavodom za javno zdravlje hitno treba da omogući snabdevanje pijaćom vodom Opštu bolnicu Kruševac, zaključci su sa sastanka gradskog Štaba za vanredne situacije Kruševac.

Građani oko snabdevanja vodom mogu da se informišu putem medija ili telefona gradskog Vodovoda 415-301 i Centra za obaveštavanje 1985.