RTK | Radio televizija Kruševac
ŠarengradSport

Milan Arsić se posle pet decenija oprostio od aktivnog fudbala

Sa punih 69 godina, Milan Arsić, zvani Manta, do danas se aktivno bavio sportom. Verovatno najstariji registrovani fudbaler u Srbiji koji igra za Fudbalski klub Zdravinje, danas je posle meča protiv Belasice okačio  kopačke o klin posle više od pet decenija aktivnog igranja, u rodnom selu ali i dva nemačka kluba gde je živeo i radio.

Zdravinje je, u okviru pretposlednjeg kola Druge gradske lige, sa 4:0 pobedilo Belasicu, a meštani, saigrači i uprava kluba Manti su uručili pehar i zahvalnicu.

Za Zdravinje, osim Milana Arsića, igra i njegov, 50 godina mlađi unuk Mihajlo, obojica su odbrambeni igrači, a oproštaj od aktivnog fudbala za Mantu je, kaže, veoma bolan jer fudbal voli najviše na svetu.

Nakon meča, Zdravinjci su za Mantu i njegove saigrače organizovali prigodno druženje.