U okviru projekta “Budi i ti astronom”, kruševačkog Astronomskog udruženja “Eureka”, koji se realizuje u sklopu programa Ministarstva omladine i sporta “Mladi su zakon”, danas su u Mozaik sali Skupštine grada uručeni teleskopi direktorima osnovnih škola “Dositej Obradović”, “Dragomir Marković” kao i školi u Ribaru
Napominjući da je za 5 godina postojanja programa “Mladi su zakon” realizovano preko 900 aktivnosti širom Srbije, u ime Ministarstva omladine i sporta Zorica Labudović je istakla da su odobrena sredstva i za volonterski kamp kruševačkog Odreda izviđača “Car Lazar” u selu Ćelije.
– U cilju popularizacije astronomije, omladinskim projektom “Budi i ti astronom” predviđena je kupovina teleskopa za edukaciju i istraživanje mladih – istakla je, pozdravljajući prisutne, zemenik gradonačelnika Jasmina Palurović.
Teleskope će u narednom periodu dobiti Gimnazija i škola u Jasici. Svečanosti su prisustvovale i narodne poslanice Dragana Barišić i Vesna Rakonjac, gradski većnici, pomoćnici gradonačelnika sa saradnicima, predstavnici škola i gradskih ustanova.
