“Muzikom protiv nasilja” naziv je programa koji su u okviru saradnje sa Predškolskom ustanovom “Nata Veljković” u vrtiću “Biseri”, izveli učenici Osnovne škole “Dositej Obradović”.
Prema rečima profesorke razredne nastave Danijele Lazarević, cilj pomenute aktivnosti je obrazovanje predškolaca, kada je reč o muzičkom stvaralaštvu i da ovaj program predstavlja još jedan vid prevencije nasilja. Ona ističe, da se ova manifestacija organizuje treću godinu zaredom, sa težnjom da postane tradicionalna.
