Zahvaljujući saradnji Grada Kruševca i Centralnog udruženja odgajivača goveda simentalske rase, u sklopu Poljoprivrednog sajma, koji će u oktobru biti organizovan po osmi put, Kruševac će biti domaćin i prve Republičke izložbe goveda ove rase van Novog Sada, saznajemo od pomoćnika gradonačelnika za poljoprivredu Marka Milojevića.
On dodaje da je učešće najavilo već 8 do 9 opština, inače, velikih centara sa razvijenim stočarstvom, koje su zbog opravdanih razloga bojkotovale Novosadski sajam, što je bio slučaj i sa kruševačkim uzgajivačima krupne stoke.
