Jutros u pet časova prestala je zabrana kretanja koja je, zbog praznika, važila od četvrtka. Ovo je nakon nekog vremena prvi vikend bez neprekidnog policijskog časa i mnogi sugrađani iskoristili su to za izlazak iz domova.
Danas i sutra zabrana kretanja traje od 18 časova do pet ujutru narednog dana, ali stručnjaci apeluju da se poštuje socijalna distanca i podsećaju da i dalje važi zabrana okupljanja više od dvoje ljudi, osim ako su članovi istog domaćinstva.
Podsećamo da zelene pijace sutra rade od 7 do 15 časova, a da od ponedeljka, 4. maja, mogu raditi restorani i kafići na otvorenom uz poštovanje distance, a u zatvorenom uz poštovanje svih mera zaštite.
