Tokom vanrednog stanja Javno komunalno preduzeća Kruševac primenjivalo je niz mera koje su nalagali Vlada Srbije i Gradski štab za vanredne situacije.
I posle završetka vanrednog stanja nastavlja se sa dezinfekcijom ulica, stambenih zgrada, poslovnih prostora, ističe direktorka Snežana Radojković. Radnici Javnog komunalnog ovih dana kose travu u dvorištima svih vrtića Predkolske ustanove Nata Veljković. Svi vrtići biće u potpunosti spremni za dolazak mališana 11. maja.
Iako su radnici Komunalnog bili maksimalno agažovani tokom vanrednog stanja, u ovom Javnom preduzeću uspeli su da sačuvaju njihovo zdravlje i da u kolektivu ne dođe do širenja infekcije. Tri radnika bila su pozitivna na korona virus, ali su simptome primećeni na vreme i nije došlo do širenja zaraze. Sve mere su se u potpunosti pošovale i sa im će se nastaviti i u narednom periodu.
