RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Okrugli sto “Otvoreno o diskriminaciji”

U Centru za stručno usavršavanje u Kruševcu održan je okrugli sto o temi temi “Otvoreno o diskriminaciji” u organizaciji Udruženja građana ROMANI CIKNA.

Ovo je ujedno i naziv projekta  koji sprovodi naše Udruženje uz finansijsku podršku Fondacije za otvoreno društvo iz Beograda,istakla je članica Udruženja Romani cikna  Snežana Živković.

Istraživanjem o medijskom  izveštavaju kada je romska populacija u pitanju, diskriminaciji i plasiranju vesti govorio je uvodničar okruglog stola novinar Turkijan Redžepi.

Projekat će trajati do maja meseca, a ciljevi su  suzbijanje predrasuda, svih oblika diskriminacije i ostavljanje dobrog modela široj društvenoj zajednici o tome kako prepoznati oblik diskriminacije, kako ga suzbiti, prevazići ili sankcionisati.