Vojska Srbija 23. april proslavlja kao svoj najviši praznik u spomen na dan kada je 1815. godine podignut Drugi srpski ustanak, koji je bio prekretnica u stvaranju moderne srpske države i vojske.
Dan Vojske Srbije obeležen je u kasarni Car Lazar gde su na skromnoj svečanosti nagrađeni najbolji pripadnici jedinica u Garnizonu.
Komandant Komande za razvoj Rasinske brigade pukovnik Rade Rnjaković napomenuo je da je u vreme pandemije Vojska Srbije izvršila sve svoje zadatke. Pukovnik Rnjaković istakao je izuzetnu saradnju Vojske i Grada Kruševca.
