U Kruševačkom pozorištu održana je svečana akademija povodom obeležavanja jubileja – 200 godina rada i postojanja Osnovne škole ,,Brana Pavlović” u Konjuhu, kojoj je prisustvovala gradonačelnica Kruševca Jasmina Palurović sa saradnicima.
Škola u Konjuhu je osnovana 1821 godine u porti manastira Sveti Nikola čiji su sveštenici đake učili pismenosti. Bila je to prva seoska škola inernatskog tipa koja se između ostalog izdvaja i po negovanju kaligrafije – lepog pisanja. Sada spada u red savremeno opremljenih obrazovnih ustanova koja ima dve digitalne učionice.
