RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Tradicionalno na Materice Kolo srpskih sestara obilazi štićenike Doma Jefimija

Tradicionalno na Materice Kolo srpskih sestara obilazi štićenike Doma Jefimija, novorođenčad, decu koja su na bolničkom lečenju i daruje ih paketićima i drugim poklonima.

I ove godine na nešto drugačiji način dolazimo u dom Jefimija da obiđemo naše drugare i ovaj veliki značajan hriščanki praznik učinimo lepšim, istakla je predsednica Kola srpskih sestara Kruševac Snežana Stajković.

U ime štićenika Doma, kojih je trenutno 28,  na poklonima se zahvalila direktorka ove ustanove Nataša Maksimović, naglašavajući da danas  u parku Šarengrad deca Doma Jefimija će dobiti poklone i od Turističke organizacije Grada Kruševca.

Inače, u narednim danima članice Kola će kod pozorišta u Kruševcu imati štandove na kojima će se prodavati Badnjaci i novogodišnji ukrasi, a prikupljena sredstva  namenjena su u humanitarne svrhe.