U toku je prva faza rekonstrukcije puta Srnje-Krvavica. Izdođači su ekipe Kruševacputa, radovi se finansiraju sredstvima Javnog preduzeća Putevi Srbije.
Realizacija projekta po planu i programu razvoja mesnih zajednica grada Kruševca, predvidjena je za prošlu godinu, ali zbog vremenskih prilika biće okončana na početku gradjevinske sezone u 2022. godini.
Po projektu rekonstrukcije puta Srnje-Krvavica, prva faza predvidja skidanje postojećeg asfalta i pripremu za nalivanje novog asfalta u ukupnoj dužini od 2250 metara.
Kako navode meštani, put Krvavica-Srnje asfaltiran je 1979. godine, prethodnih decenija samo su popunjavane rupe i rekonstruisani oštećeni delovi puta. Ovo je veliki korak ka podizanju standarda života u selima Krvavica, Šašilovac i Kamenare ali i Srnje i drugim selima u ovom delu Kruševca. Rok za završetak radova projektom je predvidjen u narednih 10 dana.
