RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Savet za bezbednost u saobraćaju grada Kruševca: Srednjoškolci jedna od ciljnih grupa edukacija

U svom godišnjem programu rada, Savet za bezbednost u saobraćaju grada Kruševca, ima predviđene edukacije svih učesnika u saobraćaju, kako na gradskom, tako i na seoskom području. Jedna od ciljnih grupa su srednjošlolci.

Obuhvaćene su sve kruševačke srednje šlole, a predavanje je održano učenicima 3. i 4. razreda Ekonomske škole, uzrastu koji može da polaže vožnju i na taj način budu učesnici saobraćaja. Ove akcije u školama se organizuju već nekoliko godina.

Paralelno sa ovom, vrši se i edukacija stanovništva na seoskom području, a najkritičniji u saobraćaju su traktoristi, pa je u MZ Jasika njima i bilo namenjeno predavanje.

Ovom prilikom  ukazano je na značaj osvetljenosti traktora na putu kako bi bili što vidljiviji, kao i na ramove, odnosno kabine na traktorima kako bi se sprečili nemili događaji.

Ovom prilikom prisutnima  su podeljeni svetleći trouglovi za spora vozila i rotaciona svetla.