Kao što se u domovima za prazničnom trpezom na Božić lomi česnica, na najradosniji hrišanski praznik sa blagoslovom njegovog preosveštenstva episkopa kruševačkog dr Davida Perovića, nakon božićne liturgije, u Trsteniku je po treći put organizovano lomljenje božićne česnice.
Na platou ispred opštine Trstenik, povodom najvećeg hrišćanskog praznika, Božića, organizovano je lomljenje Božićne česnice, a prisustvovali su brojni građani i predstavnici lokalne samouprave.
Pokrovitelji manifestacije su opština Trstenik i Crkva Svete Trojice uz blagoslov Njegovog preosveštenstva Vladike Davida.
Božićnu čestitku svim prisutnim vernicima, moleći za blagodat, milost i mir od Boga, uputio je sveštenik Stefan Đurđević, završivši radosnim pozdravom svoj duhovnoj deci: ,,MIR BOŽJI – HRISTOS SE RODI!”
