Prazničnu atmosferu proslave Nove godine i Božića, upotpunjuje i upotreba pirotehničkih sredstava. S obzirom na to, da se svake godine registruje veliki broj provreda usled nepravilne upotrebe, iz Odeljenja za vanredne situacije u Kruševcu i Službe hitne medicinske pomoći apeluju na sugrađane da se pridržavaju zakonskih propisa i navedenih preporuka proizvođača za prodaju, odnosno upotrebu.
Tokom predstojećih Novogodišnjih i Božićnih praznika biće povećan obim prodaje i upotrebe pirotehničkih sredstava, a nestručno i neoprezno rukovanje, osim uznemiravanja građana, mogu izazvati i lakša ili teža samopovređivanja i povređivanja drugih lica, upozorava šef Odeljenja za vanredne situacije u Kruševcu, Aleksandar Lazarević.
Policijski službenici Policijske uprave Kruševac i inspektori Odeljenja za vanredne situacije preduzimaće mere na sprečavanju, otkrivanju i indentifikaciji lica koja prodajom ili paljenjem petardi remete javni red i mir ili ugrožavaju bezbednost građana, dodaje Lazarević.
U danima prazničnog veselja, povećan je obim rada i u Službi kruševačke Hitne pomoći, u kojoj se svake godine evidentira povećan broj povreda, najčešće ruku i nogu usled nepravilnog korišćenja petardi, naglašava načelnica ove službe, dr Radmila Damjanović.
Uz čestitke za Novogodišnje i Božićne praznike iz Službe Hitne pomoći u Kruševcu poručuju da su spremni za doček najluđe noći, tokom koje će biti angažovano 5 dežurnih ekipa.
