RTK | Radio televizija Kruševac
Ekonomija

Vojkan Marić direktor Henkelove fabrike u Kruševcu

Od 1. jula ove godine, za novog direktora Henkelove fabrike u Kruševcu, imenovan je Vojkan Marić.

Na toj funkciji zamenio je Feliksa Sobotku koji je preuzeo nove dužnosti na poziciji direktora Henkelove fabrike za proizvodnju deterdženata i kućne hemije u Holthauzen Fabrici u Dizeldorfu.

Vojkan Marić je svoju karijeru u Henkelu započeo 2006. godine u Srbiji, kao direktor lanca snabdevanja u sektoru Deterdženti i kućna hemija, dok je istovremeno bio i predsednik upravnog odbora. Odatle je 2010. godine prešao u Henkel Tursku gde je preuzeo funkciju direktora lanca snabdevanja u sektoru Deterdženti i kućna hemija. Od 2012. godine je bio na poziciji Menadžera za ključne kupce za internacionalnu proizvodnju kategorije sredstava za pranje posuđa u Henkelovoj centrali u Dizeldorfu.

Fabrika Henkela u Kruševcu zauzima veoma važno mesto u okviru kompanije Henkel iz koje se snabdeva više od 55 miliona potrošača u regiji i izvoze Henkelovi brendovi na 20 regionalnih i evropskih tržišta. Ova fabrika je prva setrifikovana fabrika u Srbiji sa ISO 50.001 standardom za energetsku efikasnost pored već postojećih internacionalnih standarda ISO 14001 (upravljanje zaštitom životne sredine), ISO 9001 (upravljanje kvalitetom), i OHSAS 18001 (upravljanje bezbednošću na radu) koje poseduje.