Nakon višegodišnje pauze, grupa entuzijasta srednje i mlađe generacije tzv. „čarapanske emigracije“, obnovila je rad Udruženja Kruševljana u Beogradu.
Prema do sada dostupnim podacima, prvo Udruženje Kruševljana u Beogradu osnovano je 1923. godine, mada postoje tvrdnje, za sada faktografski nepotvrđene, da je i pre toga postojalo slično udruženje.
Ono što je najbitnije je da sada nastavlja sa radom, pa su već u najavi i buduće raznovrsne aktivnosti.
