Ministar omladine i sporta u Vladi Srbije Vanja Udovičić, obišao je Osnovnu školu Dositej Obradović, u sklopu akcije Školskog saveza sportova koju podržava ministarstvo “15 posto školskih sportskih sala sa novom opremom i rekvizitima”.
Ministar je donirao 40 lopti za dvoranske sportove, dve košarkaške table sa obručima, dva kompletna gola za rukomet i odbojkašku mrežu.
Zahvaljujući u ime Grada gradonačelnica Jasmina Palurović, napomenula je izuzetnu saradnju sa ministarstvom na čijem čelu je nekadašnji vrhunski sportista Udovičić, i izrazila nadu da će nastaviti sa tom dobrom praksom.
“Želja mi je, da sva deca u Srbiji, imaju iste uslove da se bave školskim sportom jer zapravo to je generator stvaranja baze za razvoj vrhunskog sporta” istakao je ministar Udovičić.
