Poslednjeg dana Evropske nedelje mobilnosti obeležen je međunarodni Dan bez automobila. Tim povodom Grad Kruševac, Sportski savez grada i Klub za brdski biciklizam Bela stena organizovali su za sve uzraste, jednočasovnu biciklističku vožnju kroz grad.
Sugrađani koji su učestvovali u ovoj akciji okupili su se ispred sale Soko i u pratnji policije organizovano krenuli biciklima kroz gradske ulice.
Većina njih automobile je zamenila ovim prevoznim sredstvom u svakodnevnom životu, a oni najmlađi bicikl koriste rekreativno.
Promocija biciklizma i zdravih stilova života primarni je cilj ove akcije koja će se i u buduće kontinurano realizovati na drugim gradskim lokacijama, istakli su oraganizatori.
