RTK | Radio televizija Kruševac
Sport

Napredak i Voždovac u Kruševcu bez pobednika (1:1)

U uvodnoj utakmici 13. kola Superlige Srbije, Napredak je u Kruševcu igrao nerešeno protiv Voždovca (1:1).

Imali su domaći fudblaeri više prilika tokom utakmice,  uljučujući i neiskorišćeni jedanaesterac u prvom poluvremenu, ali je Voždovas vodio sve do 83. minuta.

Najbolju priliku da povede imao je domaći tim u 12. minutu, ali šut Đure Zeca sa bele tačke zaustavio je goan gostiju Marko Ilić.

oždovac je u 62. minutu poveo iz praktično iz prve prilike, preko Alena Mašovića. Ekipai Predraga Rogana krenula je u totalnu ofanzivu, što im se i isplatilo u 83. minutu kada je Nenad Gavrić glavom zatresao mrežu gostiju.

Napredak je do kraja meča postigao još jedan gol koji je poništen zbog ofsajda, pa promene rezultata nije bilo.

U narednom kolu Napredak gostuje Mladosti u Lučanima.