U galerijskom prostoru Specijalne bolnice Ribarska Banja otvorena je likovno – vajarska kolonija “Jesen Ribarske Banje” o temi, 630 godina Kosovskog boja.
Otvarajući ovogodišnju 30. po redu likovnu koloniju direktor Dušan Šokorac je pozdravio učesnike i naglasio značaj kulturne vrednosti i tradicije stvaranja umetničkih dela u radu svih predhodnih godina.
U radu Likovne kolonije učestvuje 6 vajara i 6 akademskih slikara, koji će stvarati narednih sedam dana.
Dela nastala na ovoj koloniji biće izložena u Narodnom muzeju Kruševac.
