Epidemiološka situacija u Gerontološkom centru u Kruševcu, u ovom trenutku je stabilna – ocenjuje direktorka ove ustanove socijalne zaštite, Jelena Mijailović.
Od 165 korisnika koliko ih je trenutno na smeštaju, od kojih je pet novoprimljenih, 160 je revakcinisano.
Zaposleni i korisnici se polako vraćaju redovnim aktivnostima, kaže Mijailović ističući da se krenulo i sa prijemom novih korisnika.
Uz poštovanje svih preventivnih mera zaštite od koronavirusa, dozvoljene su posete korisnicima, uz prethodnu najavu srodnika.
