Budući Regionalni cenatar za upravljenje otpadom “Srnje” – projekat je od nacionalnog značaja napominje pomoćnik gradonačelnice za ekologiju, održivi razvoj i energetiku, Ivan Parezanović.
Sve se odvija po fazama, a trenutno se radi detaljni plan regulacije. Pomenuti centar neće biti samo mesto gde će se vršiti odlaganje otpada već će se na prostoru sadašnje deponije u Srnju naći i Postrojenje za tretman biogasa, Reciklažni centar, kompostana, garaže, radionice…
Na ovaj način uticaće se pre svega na zaštitu životne sredine, vazduha ali i sprečavanje daljeg zagađenja zemljišta kao i vodotokova.
