RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Viteški megdan i ove godine okupio veliki broj posetilaca, zaljubljenika u istoriju, viteštvo i srednjovekovno nasleđe

U Lazarevom gradu počeo je Viteški megdan, koji je i ove godine okupio veliki broj posetilaca, zaljubljenika u istoriju, viteštvo i bogato nasleđe srednjeg veka.

Nakon otvaranja srednjovekovnog grada, posetioci su imali priliku da uživaju u autentičnom prikazu života iz srednjeg veka, uključujući zanatske radionice, viteške tabore i svakodnevne običaje tog doba. Program je nastavljen uz bogat muzički sadržaj, kao i uzbudljive turnire u viteškim borbama, streličarstvu i konjičkim dvobojima.

Večernji deo festivala donosi posebne atrakcije – spektakularni viteški šou sa vatrom i borbe sa vatrenim oružjem, dok će svečano otvaranje festivala biti upriličeno u 20:30 časova koncertom grupe “Legende”.

Direktor Turističke organizacije grada Kruševca, Nikola Despotović, istakao je da je Lazarev grad ponos i mesto okupljanja svih Kruševljana. On je najavio i centralni događaj festivala – srednjovekovno venčanje koje će biti održano u nedelju u crkvi Lazarici, uz pratnju autentične srednjovekovne trpeze.

Festival Viteški megdan održava se pod pokroviteljstvom Grada Kruševca, a organizatori poručuju da posetioce do kraja manifestacije očekuje pravo putovanje kroz vreme i bogat program za sve generacije.

Povezane vesti

Служење војног рока – ствар патриотизма и љубави према нашем народу, нашој земљи и традицији

RTK

U Ribarskoj Banji popunjeni svi smeštajni kapaciteti, u toku predpripremne radnje za izgradnju novog stacionara

bojan

На Међународним олимпијадама из хемије засијале медаље Уроша Младеновића

bojan