Na 13. vanrednoj telefonskoj sednici Štaba za vanredne situacije doneti su zaključci kojima je naloženo Zavodu za javo zdravlje Kruševac da izvrši hitnu dezinfekciju unutrašnjih i spoljnih površina, staza kao i mobilijara Predškolske ustanove Nata Veljković u skladu sa važećim zakonima, a najkasnije do 07. maja.
PU Nata Veljković naloženo je da preduzme sve preventivne sanitarno-epidemiološke postupke u svojim objektima i prema korisnicima usluga, kao i da propiše tačan postupak prijema i preuzimanja dece od strane roditelja u strogo poštovanje sanitarno-epidemiološke zaštite.
Naloženo je i Sanitarnoj inspekciji da u saradnji sa gradskim i republičkim inspekcijama kao i Komunalnom milicijom, vrši inspekcijski nadzor nad primenom sanitarno-epidemioloških mera u ugostiteljskim objektima na teritoriji Grada.
Gradskoj upravi naloženo je da započne sa izradom lokalnog plana pripreme za oporavak od COVID-19 u smislu donošenja odluka i mera od strane nadležnih službi Gradske uprave grada Kruševca, a svim javnim preduzećima i ustanovama da počnu sa pripremom aktivnosti za početak rada po ukidanju vanrednog stanja.
