Gostujući u Jutarnjem programu Televizije Kruševac, narodni poslanik u Parlamentu Republike Srbije iz redova Srpske napredne stranke Zoran Tomić, osvrnuo se na dosadašnji rad u Skupštini Srbije, koji, kako je naveo, diktira opozicija, jer je predlog dnecnog reda stigao upravo iz redova poslanika opozicije.
– To što oni kao opozicija rade, jeste svojevrsna zloupotreba poslovnika i namerno odugovlačenje, jer im skupštinska govornica služi za ličnu promociju i za propagandu političkih stavova i politike bez ideje. To je nažalost politikantstvo i manipulacija. Oni traže smenu najsposobnijeg ministra u Vladi premijerke Ane Brnabić, Kruševljanina Bratislava Gašića. Dobili su konkretne odgovore na njihove iskonstruisane laži i izmišljene afere, koje i oni priznaju kao lažne, ali zloupotrbom poslovnika i kreiranjem performansa dovode rad Skupštine u svojevrsnu pat poziciji. Brojne odluke čekaju na usvajanje, medju njima su i povećanje plata u više delatnosti ali i jednokratna pomoć mladima do 16 godina. To je zaista neprimereno odgovornim ljudima pa makar dolazilo i od opozicionih nazovi političara, zaključio je Zoran Tomić, narodni poslanik Srpske napredne stranke iz kruševca u Parlamentu Srbije.
