Međunarodni dan energetske efikasnosti – peti mart, obeležen je danas u Gradskoj upravi Kruševac.
Grad Kruševac podržava i trudi se da kroz razne aktivnosti doprinese energetskoj efikasnosti, istakla je zamenik gradonačelnika Jasmina Palurović, pozdravljajući skup.
Ovaj Dan ustanovljen je nakon zasedanja stručnjaka iz ove oblasti 1998. godine u Austriji. Tom prilikom, uočeno je da se troši mnogo više energije nego što može da se proizvede, kao i da se ta energija ne koristi efikasno, istakla je pomoćnik gradonačelnika Dragana Milićević, uz podatak da se u našoj državi troši nekoliko puta više energije u odnosu na evropski prosek.
Pogledajte prilog TV Krševac.
