Prilikom planinarskog pohoda na Damavan, najviši vrh Irana i Srednjeg istoka, novinar dopisništva RTS-a iz Kruševca, Dragoslav Gogić snimio je svoj 29-ti dokumentarni film za koji je scenarista, kamerman i reditelj.
Gostujući u Jutarnjem programu Televizije Kruševac izneo je detalje o usponu, ali i samom filmu. Naime, ekspedicija od 20 planinara iz ex Ju republika, u organizaciji EXTRIM SAMR TIMA iz Beograda, Beogradskog planinarskog kluba i Planinarskog Saveza Srbije, u septembru je osvojila ovaj vrh visok 5671 metar.
Uspon je trajao 5 dana, a uslovi su bili teški zbog temperaturnih razlika, jakog vetra i isparenja sumpora jer se radi o ugašenom vulkanu. Gogić je u Iran išao sa novinarskom vizom, koja se za ovu zemlju teško dobija, i kretanje je ograničeno. Tokom boravka upoznao se sa životom ljudi u gradskim sredinama ali i van njih, koji žive skromno.
Film o pohodu na Damavan biće montiran u dopisništvu RTS-a u Kruševcu, a javnosti će biti prikazan do kraja godine.
