RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Prema Zakonu o lokalnim izborima konstitutivna Skupština treba da se konstituiše u roku od dva meseca

Gradska izborna komisija obradila je rezultate sa sva 132 biračka mesta u Kruševcu. Prema zvaničnim podacima u Skupštinu Kruševca ući će odbornici sa pet izbornih lista. Srpsaka napredna stranka imaće 52 odbornika, Socijalistička partija Srbije i Jedinstvena Srbija 8, pokret Metla i lista Kraljevina Srbija po 4 i Srpska narodna partija 2 odbornika. Prema Zakonu o lokalnim izborima konstitutivna Skupština treba da se konstituiše u roku od 2 meseca.

Predsednik Skupštine u dosadašnjem sazivu, Živojin Miloradović kaže da će konstitutivna sednica biti održana u narednih 15 dana, a nakon toga, u roku od mesec dana, biće održana izborna sednica Skupštine Kruševca.

Na Konstitutivnoj Skupštini novog saziva biće izabran predsednik i postavljen sekretar Skupštine, a  na izbornoj sednici, odbornici će izabrati gradonačelnika Kruševca, njegovog zamenika i Gradsko veće.