RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoZdravlje

Dr Sandra Vesić Veškovac: Nagrada je priznanje za uložen napor svih koji rade u zdravstvu

U ime lekara, medicinskog i nemedicinskog osoblja, zaposlenih u Domu zdravlja Kruševac, Opštoj bolnici Kruševac i Zavodu za javno zdravlje Kruševac Vidovdansku nagradu za 2020. godinu  primila je dr Sandra Vesić Veškovac.

Nagrada je priznanje za uložen napor svih koji rade u zdravstvu za uložen napor u borbi protiv virusa Covid 19 tokom vanrednog stanja.

Trenutno radi u Kovid ambulanti u Kruševcu koja se nalazi u ambulanti 14. oktobar, opremljena je svim neophodnim zaštitnim sredstvima, a ispred ambulante postavljen je šator, mobilni toalet i cisterna sa pijaćom vodom, kako bi pacijenti koji čekaju pregled mogli da održavaju distancu i da se osveže.

Ukoliko imate temperaturu, koja posle upotrebe antipiretika ne pada, trebalo bi da se javite u Kovid ambulantu dodaje doktorka Sandra Vesić Veškovac. Borba sa Koronom i dalje traje, a najvažnije je pridržavati se preporuka Kriznog štaba, držati fizičko socijalnu distancu, izbegavati skupove, nositi masku i rukavice i pojačati ličnu i kućnu higijenu, poručila je dr Vesić Veškovac.